Опубліковано Залишити коментар

Розсіяне водіння: чи трапляється це у вашому автопарку?

Розсіяне водіння: чи трапляється це у вашому автопарку?

Ми регулярно відволікаємось за кермом. Це трапляється через текстові повідомлення, їжу, перегляд карт, налаштування радіо тощо. За даними Національної Адміністрації Безпеки Дорожнього Руху, у 2018 році було зафіксовано понад 2800 смертей, пов’язаних із відволіканням за кермом.

Коли ви керуєте автопарком з водіями, які тривалий час сидять за кермом, то хочете переконатися, що вони в безпеці. Все, що потрібно – секунда, щоб водій відволікся і потрапив у ДТП.

Чому трапляється розсіяне водіння

Розсіяне водіння трапляється через те, що водії намагаються зробити занадто багато відразу.

Серед найпоширеніших причин відволікання уваги:

  • Надсилання текстових повідомлень
  • Телефонні дзвінки
  • Отримання вказівок
  • Вживання їжі
  • Читання документів

Розсіяне водіння: чи трапляється це у вашому автопарку?

Хоча існують різні технології, призначені для обмеження відволікаючих факторів, відведення очей від дороги на п’ять секунд може бути фатальним.

Якщо ви хочете зменшити відволікаючі фактори, поговоріть з усіма водіями у вашому автопарку. Дізнайтеся, що, на їхню думку, можна зробити для покращення часу, проведеного за кермом. Можливо, вам доведеться інвестувати в системи управління парком або надати перерви, щоб вони могли зупинитися і поїсти, перш ніж повернутися в дорогу.

Слід зробити все, що ви можете, щоб запобігти відволіканню уваги – і інвестиції в деякі технології також можуть мати велике значення. Повідомте своїх співробітників, що ви готові почути ідеї щодо способів зосередити їх на дорозі.

Як можна запобігти відволіканню

Один із найкращих способів запобігти відволіканню уваги – з’ясувати, які звички мають ваші водії. Використовуючи відеореєстратор, ви можете побачити, де знаходяться водії в режимі реального часу та отримувати вичерпні звіти, щоб побачити, де вони були протягом дня – включаючи ресторани швидкого харчування, які потенційно можуть означати їжу та пиття під час руху.

Розсіяне водіння: чи трапляється це у вашому автопарку?

BlackVue Fleet Tracking дозволяє встановлювати відеореєстратори в автомобілі по всьому автопарку. Ви можете отримати доступ до перегляду з реєстраторів в режимі реального часу з будь-якої точки у BlackVue Cloud. Відеоматеріали, що зберігаються на картках microSD також можна переглядати віддалено. Ви можете створювати резервні копії відео в хмарі вручну, коли ви переглядаєте або налаштовуєте відеореєстратори для автоматичного завантаження відеозаписів для збереження.

Періодично переглядаючи кадри, ви можете дізнатись багато про те, як працюють ваші водії. Подивіться, яку відстань вони дотримують з транспортними засобами перед собою. З’ясуйте, чи не надто ризиково вони проїжджають жовте (і навіть червоне) світло.

Розсіяне водіння: чи трапляється це у вашому автопарку?Інший спосіб запобігти розсіяності – це надання співробітникам голосового управління. Ідея полягає в тому, щоб не зводити погляд з дороги. Якщо їм доведеться дивитись на карти чи здійснювати дзвінки тримаючи телефон — вони будуть відволікатися.

Ефективні способи роботи з розсіяними водіями

Працівники повинні знати про небезпеку відволікаючого водіння. З моменту як ви залучите їх до роботи, важливо обговорити небезпеку та її наслідки.

Ви довіряєте працівникам керувати автівкою, коли ви вручаєте їм ключі. Однак ви не знаєте всього, що вони збираються робити за кермом.

Розсіяне водіння: чи трапляється це у вашому автопарку?

Будьте впевнені, що ви забезпечили належне навчання. Після навчання попросіть їх підписатись на бланку, в якому зазначається, що вони пройшли навчання для запобігання розсіяному водінню. Після цього бажано регулярно проводити оцінювання результатів роботи, коли ви розмовляєте з ними про відволікання на дорозі. Якщо у вас є докази того, що вони відволікались за кермом: чи то через кадри з відеореєстратора, штрафи чи аварії перегляньте з ними протокол. Задокументуйте ці події так, щоб вони були у постійному обліку.

Якщо ви продовжуєте мати справу з працівниками, які не збираються дотримуватися правил, у вас може не залишитися іншого вибору, як попрощатись з ними. Якщо ви платите водіям, які постійно відволікаються, – протягом року існує ймовірність втратити чимало коштів.

Інвестуйте в технології для зменшення розсіяного водіння

Існує безліч технологій, які допоможуть вам зменшити кількість аварій, що трапляються у вашому автопарку: починаючи використанням голосових елементів керування, щоб не стежити за дорогою, до системи відстеження транспортних засобів на основі відеореєстратора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *